dodano: 2022-09-24 21:33:24 edycja: 2022-09-24 21:56:32 autor: 37 odsłon: 123485

XXVI NIEDZIELA ROKU

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ROKU     

25. września 2022

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny (108) obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Serdeczną modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach. 

 

2. W czwartek, 29. września, przypadnie święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę i obronę. 

3. W piątek, 30. września, w liturgii wspomnimy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. Wulgata). Pozostawił nam ważną myśl, że: Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa.

5. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 18:00 w łączności z wieczorną Mszą Świętą, a w soboty o 9:00 w łączności z poranną Mszą Świętą. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do kościoła, bardzo proszę, aby modliły się na różańcu w domu. 

6. Tego dnia w liturgii Kościoła będziemy wspominać Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, nazywaną Małą Tereską, patronkę misji. Jest to jednocześnie Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych. Naszą modlitwą będziemy wspierać siostry zakonne zaangażowane w pracę misyjną. 

7. W sobotę przypada także pierwsza sobota miesiąca października. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 9:00. Bardzo serdecznie zapraszam! 

8. W sobotę, 1 października, przypada również początek roku akademickiego. Wszystkim studentom życzymy gorliwości w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom akademickim i profesorom Bożego światła i cierpliwości w pracy dydaktycznej i formacyjnej.  

9. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Zatem zgodnie z tradycją naszej parafii, nasze miłe Panie z Komietu Finansowego wyruszą do naszych domostw kwestując na rzecz parafialnego funduszu remontowego. Z góry bardzo dziękuję za ofiarne serca i składam podziękowanie ofiarodawcom i darczyńcom staropolskim Bóg zapłać!

10. To już za tydzień na rozpoczęcie miesiąca modlitwy różańcowej udajemy się z pielgrzymką autokarową do Sanktuarium MB Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach, gdzie weźmiemy udział wraz z innymi pielgrzymami z naszej Archidiecezji w Procesji Pokutnej Drogą Różańcową i dziękczynieniu w Sanktuarium. Wyjazd z przystanku o godz. 13:oo. Bardzo proszę o punktualność.

11. W dniu wczorajszym łaski chrztu świętego dostąpiła w naszej parafialnej wspólnocie Melania Majkut. Rodzicom, chrzestnym i całej rodzinie małej Melanii składam gratulacje, dziękując za troskę o zbawienie córki i wnuczki, a nowo ochrzczonej życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki MB Królowej Polski.

12. W minionym tygodniu troskę o piękny wystrój i czystość naszej świątyni okazały Panie Zofia Majkut i Beata Ziętara. Natomiast w rozpoczynającym się tygodniu zapraszam i proszę o podjęcie zobowiązań Panie Joannę Tyczka i Jolantę Bronicką.

13. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej. 

 

 

 

 


24 września 2022r. 24 września 2022r. 37 123485