loading...

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

2. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy o godz. 9.45 w Załężu, o godz. 11.00 w Tetyniu, o godz. 12.30 w Trzeborzu.

3. 7 stycznia pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej o godz. 9.00 pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Takich będziemy mieli kapłanów, jakich wymodlimy. Zapraszam więc do wspólnej modlitwy.

4. Bóg zapłać za posprzątanie  i przygotowanie  kościoła  na Święta Bożego narodzenia a na następny tydzień są proszone osoby: Kopacka Ewa i Zylak Celina.

5. Wizyta duszpasterska, zwaną kolędą, w tym roku odbędzie się na zapisy do tych, którzy zgłosili pozytywną chęć pobłogosławienia domu i rodziny. Od poniedziałku wizyta duszpasterska w Tetyniu według grafiku na tablicy ogłoszeń. Zgodnie z tradycją przygotujmy krzyż, Pismo Święte, świeczniki i wodę święconą.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 


do góry...
01 stycznia 1371 Drukuj

Lokalizacja / kościoły