loading...

1. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. 

2. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu Msze św. w Tetyniu o godz. 8.30; 11.00, w Załężu o godz. 9.45, w Trzeborzu o godz. 12.30.   W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności.

3. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. Msze Święte w następujących godzinach Trzeborzu o godz. 10.00, w Załężu o godz. 12.00, w Tetyniu o godz. 17.00. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

4. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że w naszym kościele gromadzimy się na wieczornej Eucharystii w Tetyniu w poniedziałek, środę, piątek o godz. 17.00, w sobotę o godz. 9.00. We wtorek w Trzeborzu o godz. 16.00, w Załężu o godz. 17.00, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła a na następny tydzień są proszone osoby: Cieślak Elżbieta i Kuraszewska Renata.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

28 X – Święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazuje, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.


do góry...
23 października 2020r. 2327 Drukuj

Lokalizacja / kościoły