loading...

1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. W kościele w Tetyniu o godz. 17.00 w poniedziałek, środę i piątek gromadzimy się na wieczornej Eucharystii, a po niej celebrujemy nabożeństwo różańcowe, w czwartki o godz. 16.00 w Trzeborzu a o godz. 17.00 w Załężu. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Matki Kościoła.

3. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmijmy  wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

4. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie do puszki po mszach św. starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła, a na zakończenie tygodnia misyjnego 29 października ofiara do puszki na pomoc poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi w Meksyku. Bóg zapłać za składane ofiary.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła a na następny tydzień są proszone osoby: Sykuła Monika i Sykuła Aleksandra .

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Zmarłym parafianom pragnijmy wypraszać życie wieczne.


do góry...
13 października 2017r. 228 Drukuj

Lokalizacja / kościoły