dodano: 2019-06-15 10:41:49 edycja: 2019-06-15 10:42:40 autor: 37 odsłon: 2605

Niedziela Trójcy Przenajświętszej 16.06.2019 r.

1. W uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2.  W czwartek, 20 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 8.30 w Trzeborzu, o godz. 10.00 w Tetyniu, o godz. 12.30 w Załężu. Po Eucharystii w Tetyniu i Załężu wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy, sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominam, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej. Ołtarze tak jak w zeszłym roku: I – szy u p. Łobodzińskich, , II – gi przy remizie, III – ci u p. Golczyk, IV – ty przy grocie Matki Bożęj.

3. W procesji eucharystycznej wokół naszego kościoła będziemy podążali po mszy św. o godz. 18:00 przez całą oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.

4. W środę 19 czerwca zakończenie roku szkolnego. Msza św. o godz. 9.00 w Kozielicach, apel w szkole o godz. 10.00. We wtorek od godz. 17.30 spowiedź św. dla dzieci i młodzieży kończącej rok szkolny i katechetyczny. Skorzystajmy, aby z czystym sercem rozpocząć wakacje.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła a na następny tydzień są proszone osoby: Dąbrowska Zofia i Czerniak Kornelia.

6. Pozdrawiam serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia. Zmarłym parafianom pragnijmy wypraszać życie wieczne.

15 czerwca 2019r. 15 czerwca 2019r. 37 2605