dodano: 2017-07-28 10:28:05 edycja: 2017-07-28 10:28:36 autor: 2 odsłon: 2793

Ogłoszenia Duszpasterskie XVII Niedziela Zwykła

1. Mija połowa wakacji. Wraz z początkiem obecnego tygodnia rozpoczniemy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny na płaszczyźnie tak religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest św. Maksymilian Maria Kolbe.

2. W najbliższy wtorek, 1 sierpnia, przypada 73. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. W połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Przez wstawiennictwo św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów, którego wspomnienie liturgiczne przypada 4 sierpnia, dziękujmy Panu Bogu za dar Eucharystii oraz prośmy o liczne i święte powołania kapłańskie, również z naszej wspólnoty parafialnej. W odwiedziny starszych i chorych od godz.9.00 okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi św. i adoracja najść. Sakramentu od godz. 17.30. W pierwszą sobotę miesiąca – msza św. o godz. 9.00 i zmiana tajemnic różańcowych.

4. W przyszłą niedzielę, 6 sierpnia, będziemy przeżywali święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane jest od XI wieku. Akt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak mizerne i niepełne są nasze wyobrażenia o Panu Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi.

5. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła a na następny tydzień są proszone panie: Cechol Paulina, Cechol Stanisława i Rejmer Beata

6. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i duchowego wzrostu. Pozdrawiam serdecznie solenizantów i jubilatów tygodnia. Zmarłym parafianom pragnijmy wypraszać życie wieczne.

28 lipca 2017r. 28 lipca 2017r. 2 2793