dodano: 2018-04-27 22:31:28 edycja: 2018-04-27 22:31:57 autor: 2 odsłon: 3277

V Niedziela Wielkanocna 29.04.2018 r.

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

2. Dzisiaj, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.

3. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

4. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele lub przy krzyżu albo przy kapliczkach.

5. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

6. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Na Mszę Świętą odpustową zapraszamy o godz. 15.00 do Tetynia. W tym dniu z racji przypadającej Uroczystości Msza św. w Załężu o godz. 9.30,  w Trzeborzu o godz. 11.00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Z racji przygotowania do I – szej Komunii Św. Msza św. w Tetyniu o godz. 9.00, po niej spowiedź dzieci pierwszokomunijnych i generalna próba przed sobotnią uroczystością. Odwiedziny starszych i chorych od godz. 12.00.

8. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. I – szo Komunijna o godz. 12.00

9. Składam podziękowanie za posprzątanie kościoła, a  na następny tydzień są proszone osoby: Rodzice dzieci I – szo komunijnych.

10. Życzę, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

27 kwietnia 2018r. 27 kwietnia 2018r. 2 3277