dodano: 2019-05-25 10:45:22 edycja: 2019-05-25 10:45:49 autor: 37 odsłon: 2090

VI Niedziela Wielkanocna 26.05.2019 r.

1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.

2. W dzisiejszej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.

3. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominam wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”.

4. W piątek, na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W sobotę Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9.00 i zmiana tajemnic różańcowych.

5. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzmy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas nabożeństwa czerwcowego.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz Niedzielę Dziękczynienia Opatrzności Bożej. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu o stałych godzinach.

7. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, a na następny tydzień są proszone osoby: Kuca. Teresa i Rębiasz Justyna

9. Solenizantów i jubilatów otoczmy naszą życzliwością i powierzajmy opiece Matki Bożej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

25 maja 2019r. 25 maja 2019r. 37 2090