dodano: 2019-10-26 11:11:36 edycja: 2019-10-26 11:12:03 autor: 37 odsłon: 4269

XXX Niedziela Zwykła 27.10.2019 r.

1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

2.  Dzisiaj w Kościele kończymy Tydzień Misyjny. Wpisuje się on w trwający w Kościele nadzwyczajny miesiąc misyjny. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Bóg zapłać za złożoną ofiarę.

3. Zapraszam do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych o godz. 17.00.

4. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.00, z nabożeństwem różańcowym.

5. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msza Święta w intencji zmarłych połączona z procesją zostanie odprawiona na cmentarzu o godz. 10.00.

6. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte:

w Załężu o godz. 16.00,     w Trzeborzu o godz. 17.30,    w Tetyniu o godz. 19.00

7. Zachęcam do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła a na następny tydzień są proszone osoby: Nowakowska Magdalena i Ewa Radziszewska.

9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

10. Wszystkich solenizantów i jubilatów zapewniamy o modlitewnej pamięci i składamy najlepsze życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

26 października 2019r. 26 października 2019r. 37 4269