loading...

1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa. Zbliżamy się do świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je przed naszymi oczyma w Wielki Piątek. Niechaj ten czas będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.

2. Przez cały marzec po każdej Mszy Świętej odmawiamy modlitwę do św. Józefa, opiekuna Świętej Rodziny, w której polecamy mu sprawy swoich rodzin.

3. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dokładnie dziewięć miesięcy przed Bożym Narodzeniem. Jest to Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Wspierajmy modlitwą tych, którzy walczą w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. W czasie grudniowej nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny wielu z naszych parafian podjęło duchową adopcję dziecka poczętego zagrożonego zagładą. To piękna inicjatywa towarzyszenia modlitwą przez dziewięć miesięcy dziecku, którego imię zna Pan Bóg. Zachęcam, by także z okazji uroczystości Zwiastowania Pańskiego podjąć takie zobowiązanie modlitewne.

4. We wszystkie Piątki Wielkiego Postu rozważamy Mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu  15 minut przed Mszą św. odśpiewajmy Gorzkie Żale. We wtorki Droga Krzyżowa w Trzeborzu o godz. 16.00 a w Załężu o godz. 17.00.

5. W przyszłą niedzielę 28 marca obchodzimy Niedzielę Męki Pańskiej tzw. Niedzielę Palmową. Msze św. z błogosławieństwem palm tak jak w każdą niedzielę.

6. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę, piątek po Mszy Św. wieczornej.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła a na następny tydzień wraz z przygotowaniem naszego kościoła do Triduum Paschalnego (przygotowaniem ciemnicy i grobu) są proszone osoby wraz z rodziną: Rejmer Beata, Rejniak Teresa, Różycka Barbara, Sokołowska Czesława, Sykuła Monika i Bożena Piec.

8. W sklepach i w kościele są do nabycia świece Caritasu na Wielkanoc w cenie: Duża-15 zł, Mała-6 zł.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 


do góry...
20 marca 2062 Drukuj

Lokalizacja / kościoły