loading...

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwo majowe po Mszach Św. w poniedziałek, środę, piątek i sobotę w Tetyniu, we wtorek o godz. 16.00 w Trzeborzu a o godz. 17.00 w Załężu.

3. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze św. w Trzeborzu o godz. 9.45, w Załężu o godz. 11.00, w Tetyniu o godz. 15.00 Msza św. odpustowa w której będzie przewodniczył Wikariusz Generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej Ks. Bogusław Burgat.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa od godz. 17.30 podczas adoracja Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny starszych i chorych w piątek od godz. 9.00.

5. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę i piątek po Mszy Św. wieczornej. Msze Św. wieczorne sprawowane są o godzinie 18.00.

6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła a na następny tydzień są proszone osoby: Rodzice dzieci I-szo Komunijnych.

7. Od piątku 30 kwietnia do poniedziałku 03 maja gościmy w naszych parafiach kleryków z seminarium w Poznaniu z okazji Niedzieli Dobrego Pasterza i modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 3 maja – Najświętsza Maryja Panna, Królowa Polski, główna patronka Polski;

– we wtorek 4 maja – św. Florian (ok. 250-ok. 304), żołnierz, męczennik, patron strażaków;

– w czwartek 6 maja – święci apostołowie Filip (†I w.) i Jakub (†62);

– w sobotę 8 maja – św. Stanisław (między 1034 a 1040-1079), biskup i męczennik, główny patron Polski.

 

 

 


do góry...
02 maja 2023 Drukuj

Lokalizacja / kościoły