loading...

1. Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia.

2. We wtorek 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msza Święta z błogosławieniem świec w Załężu o godz.16.00, w Tetyniu o godz. 17.00 Pamiętajmy o osobach konsekrowanych, które oddały życie w służbie Bogu i Kościołowi. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia.

3. W środę przed Mszą Św. zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy Św. we wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika, patrona chorych na gardło obrzęd błogosławieństwa św. Błażeja.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź święta adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Msza Św. o godz.17.00. 5 lutego. Na Mszy Świętej we wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy błogosławieństwo chleba. Odwiedziny starszych i chorych od godz. 9.00.

5. W sobotę Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi, po Mszy Św. o godz. 9.00 zmiana tajemnic różańcowych

6. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę, piątek po Mszy Św. wieczornej.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła a na następny tydzień są proszone osoby: Różycka Krystyna, Różycka Stanisława, Diaczenko Magdalena,  Kopacka Agnieszka, Kuchta Gabriela i Cechol Paulina. Osoby sprzątające są  proszone o rozebranie żłóbka.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzyę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

9. W tym tygodniu patronują nam:

– w piątek 5 lutego – św. Agata (ok. 235-251), dziewica i męczennica;

– w sobotę 6 lutego – święci męczennicy Paweł Mika (1565-1597) i Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.

 

 


do góry...
29 stycznia 1758 Drukuj

Lokalizacja / kościoły