loading...

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć. Ku temu niech posłużą nam rekolekcje wielkopostne które prowadzi Ks. Maksymilian Ślusarczyk TChr. Otoczmy Go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, prace i obowiązki w taki sposób, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Nauki rekolekcyjne z Mszą św. w poniedziałek, wtorek i środę w godzinach: Trzeborzu o godz. 16.00, Załężu o godz. 17.00, w Tetyniu o godz. 18.00.

2. We wszystkie Piątki Wielkiego Postu w Tetyniu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci, młodzieży i dorosłych. We wtorki o godz. 16.00 w Trzeborzu a o godz. 17.00 w Załężu. W każdą niedzielę Wielkiego Postu  15 minut przed Mszą św. odśpiewajmy Gorzkie Żale. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

3. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę, piątek po Mszy Św. wieczornej.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła a na następny tydzień są proszone osoby: Niekorek Jolanta i Kondalska Grażyna.

5. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 będziemy świętować 100 rocz. urodzin Marianny Skowronek.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.


do góry...
19 lutego 1144 Drukuj

Lokalizacja / kościoły