loading...

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Oni poznali prawdę o Jezusie, który ich wezwał i za którym podążyli. Niech czas postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowuje się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Pragniemy pamiętać, że obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.

3. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. Polecajmy jego wstawiennictwu sprawy naszych rodzin. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.

4. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

5. W pierwszy czwartek marca módlmy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

6. W pierwszy piątek miesiąca przed Mszą Świętą od godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do Spowiedzi Świętej. Odwiedziny starszych i chorych od godz. 9.00.

7. We wszystkie Piątki Wielkiego Postu rozważamy Mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu  15 minut przed Mszą św. odśpiewajmy Gorzkie Żale. We wtorki Droga Krzyżowa w Trzeborzu o godz. 16.00 a w Załężu o godz. 17.00.

8. Biuro parafialne czynne w poniedziałek, środę, piątek po Mszy Św. wieczornej.

9. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła a na następny tydzień są proszone osoby: Różańska Teresa i Kwiatkowska Agnieszka.

10. Serdeczne podziękowanie panu Tadeuszowi Bińkowskiemu i Stanisławowi Majkut za zamontowanie nowych rur spustowych na naszym kościele.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12. W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny patron Litwy.

 

 

 


do góry...
26 lutego 1731 Drukuj

Lokalizacja / kościoły