loading...

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Dzisiaj o godz. 12.30 mieszkańcy Trzeborza  serdecznie zapraszają do wspólnej modlitwy podczas Mszy św. odpustowej.

2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. To nie tylko dzień modlitwy za wszystkich zaangażowanych w dzieła charytatywne, ale także okazja do budzenia wrażliwości na potrzeby innych i przychodzenia im z pomocą. Temu służą parafialne zespoły charytatywne czy Szkolne Koła Caritas. Ofiary składane dzisiaj do puszki są przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

3. Ostatnia niedziela kwietnia z inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców jest Niedzielą Modlitw za Kierowców. W sposób szczególny modlimy się dzisiaj o bezpieczne i odpowiedzialne poruszanie się po drogach dla wszystkich kierowców i uczestników ruchu drogowego.

4. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, w święto Świętego Marka Ewangelisty, odbędzie się bierzmowanie w naszej parafii którego udzieli ks. bp Henryk Wejman. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00.

5. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym roku 23 kwietnia przypadł w oktawie Wielkanocy, dlatego uroczystość ku czci Świętego Wojciecha została przeniesiona na 26 kwietnia. Msza Święta o godz. 18.00.

6. W środę, 27 kwietnia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00. Niech wstawiennictwo Matki Zbawiciela wyprasza nam Bożą pomoc w codziennych trudnościach.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła a na następny tydzień są proszone osoby: Antczak Iwona i Antczak Kamila

8. W przyszłą niedzielę radni będą zebrali na utrzymanie naszego kościoła. Na uczelnie katolickie zebraliśmy Bóg zapłać za składane ofiary.

9. Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista (I/II w.), bliski współpracownik Świętego Pawła;

- wtorek, 26 kwietnia – Święty Wojciech (ok. 956-997), biskup i męczennik, patron Polski;

- piątek, 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.


do góry...
23 kwietnia 3834 Drukuj

Lokalizacja / kościoły