loading...

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas. Wszystkie małżeństwa zgromadzone na Eucharystii odnowią przyrzeczenia małżeńskie, które są fundamentem każdej relacji małżeńskiej i rodzinnej.

2. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszam o godz. 17.00 na dziękczynne nabożeństwo, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok 2021 podczas  sprawowanej Eucharystię.

3. W piątek 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze Święte w parafii o godz. 9.45 w Załężu, o godz. 11.00 w Tetyniu i o godz. 12.30 w Trzeborzu. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.

4. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 stycznia, o godz. 9.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia, po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

5. Bóg zapłać za posprzątanie  i przygotowanie  kościoła  na Święta Bożego narodzenia a na następny tydzień są proszone osoby: Niedolistek Krystyna i Wójciak Anna.

6. Wizyta duszpasterska, zwaną kolędą, w tym roku odbędzie się na zapisy do tych, zgłosili pozytywną chęć pobłogosławienia domu i rodziny. We wtorek 29 grudnia w Załężu od godz. 10.00. W środę 30 grudnia w Trzeborzu od godz. 10:00, w Maruszewie 31 grudnia od godz. 10:00, w Tetyniu od 4 stycznia 2021 r.  Zgodnie z tradycją przygotujmy krzyż, Pismo Święte, świeczniki i wodę święconą.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronują nam:

w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.

 

 


do góry...
26 grudnia 2020r. 1482 Drukuj

Lokalizacja / kościoły