Aktualności parafii / kalendarz

II Niedziela Adwentu 10.12.2017 r.

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.

I Niedziela Adwentu 03.12.2017 r.

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Jesteśmy Naapełnieni Duchem Świętym”. Jak Apostołów, tak każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć szczęście.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi. Pamiętajmy, że zawsze jest czas i miejsce, aby to jeszcze naprawić. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do jedności królestw, w którym Pan Bóg „otrze wszelką łzę” i będzie wszystkim we wszystkich.

czwartek czerwiec

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur

Voluptate, iure modi obcaecati.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur

04.11.2017 Bal Świętych w Tetyniu

W sobotę 4 listopada 2017 r. w naszej parafii ze współpracą z domem kultury w Tetyniu odbył się po raz pierwszy bal świętych. Serdecznie dziękujemy organizatorom i uczestnikom za udział w balu z małymi świętymi i nie tylko z naszej miejscowowej parafii.

Lokalizacja / kościoły