Aktualności parafii / kalendarz

III Niedziela Wielkanocna 18.04.2021 r.

1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.

Niedziela Miłosierdzia Bożego 11.04.2021 r.

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. To także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002).

Zmartwychwstanie Pańskie 04.04.2021 r.

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei. Z perspektywy zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.

czwartek czerwiec

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur

Voluptate, iure modi obcaecati.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur

100 rocznica urodzin Marianny Skowronek

28.02.2021 r. w parafii Matki Bożej Królowej Polski obchodziliśmy 100-ną rocznicę urodzin naszej parafianki Marianny Skowronek. Życzenia od Ojca Świętego Franciszka i ks. abp. Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego oraz Rady kościelnej przekazał ks. prob. Grzegorz Korzeniewski TChr. Wójt Gminy Kozielice, p. Piotr Rybkowski wraz z przewodniczącym Rady Gminy p. Leszkiem Karpińskim, przekazali życzenia od władz gminnych oraz odczytano list gratulacyjny od Premiera Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Na koniec przemówił i złożył życzenia p. Ireneusz Kondalski sołtys Maruszewa w którym zamieszkuje nasza Jubilatka. Pani Mariannie Skowronek życzymy wielu Łask Bożych opieki Matki Bożej i jeszcze wielu wielu lat pośród nas.

Lokalizacja / kościoły