1. Przesłanie Niedzieli Palmowej, czyli niedzieli Męki Pańskiej, można streścić w dwóch słowach: hosanna i ukrzyżuj Go! Ukazują one postawę ludzi wobec Chrystusa. Najpierw oddają Mu hołd, a potem pragną Jego śmierci. Rozpoczynając Wielki Tydzień, starajmy się nie pozostawać obojętni na wydarzenia, które będziemy na nowo przeżywali i uobecniali w liturgii.
2. W Wielki Czwartek w katedrze Abp ordynariusz Andrzej Dzięga wraz z kapłanami podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 10:00 dokona poświęcenia oleju krzyżma do sprawowania sakramentów świętych: chrztu, bierzmowania, święceń kapłańskich i oleju chorych do namaszczenia chorych.
3. Od czwartkowego wieczoru rozpoczyna się obchód Triduum Paschalnego. Zapraszam na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa – w Trzeborzu o godz. 16:30, w Załężu o godz. 17:45, w Tetyniu o godz. 19:00 a następnie na adoracyjne czuwanie z Panem Jezusem do godz. 21:00.
4. W Wielki Piątek – w dzień męki i śmierci Zbawiciela na krzyżu – o godz. 15:00 zapraszamy na drogę krzyżową, a w Tetyniu o godz. 19:00 będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej z uczczeniem krzyża i Komunią św., w Załężu o godz. 17:00. Po jej zakończeniu, zgodnie ze staropolską tradycją, będziemy czuwać przy Grobie Pańskim, w Załężu do godz. 21:00, w Tetyniu do godz. 23:00 o godz. 22:00 zapraszam na odśpiewanie Gorzkich Żali.
5. W Wielką Sobotę, przynosząc do pobłogosławienia pokarmy na stół wielkanocny, pamiętajmy, aby choć na chwilę zatrzymać się i w duchu podziękować Panu Jezusowi złożonemu do grobu za dzieło odkupienia. Rozpoczęcie adoracji w Tetyniu od godz. 9:00. Błogosławieństwo pokarmów w Tetyniu o godz. 10.00, 11.00, 12.00. W Maruszewie o godz. 9.30, w Trzeborzu o godz. 10.30, w Załężu o godz. 11.30 i rozpoczęcie adoracji do godz. 16.30. Ofiara złożona podczas poświęcenia pokarmów jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Poznaniu.
6. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczniemy w Załężu o godz. 17.00, w Tetyniu o godz. 19.00 od poświęcenia ognia i zapalenia świecy paschalnej przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne i z radością ogłosimy zmartwychwstanie Pana Jezusa. Liturgię dopełni w niedzielny poranek o godz. 6.00 radosna procesja rezurekcyjna.
7. Od Wielkiego Piątku rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego.
8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, a na następny tydzień są proszone osoby: Golis Mariola, Kowalska Bogusława, Golczyk Agnieszka, Sokołowska Leokadia, Wiśniewska Halina, Mikołajczyk Paulina i Ochrońska Agnieszka. Przypominam, że od tych świąt osoby wyznaczone do sprzątania przygotowują świątynię do Triduum Paschalnego czyli przygotowanie ciemnicy, grobu pańskiego i uroczystości wielkiej soboty.
9. Boże błogosławieństwo miech nas umacnia w dobrym przeżywaniu tajemnic paschalnych.