loading...

1. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Pana Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła, całej ludzkości. W ten sposób prosta modlitwa różańcowa pulsuje naszym życiem. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu domowego Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w naszym kościele w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00 po mszy św. wieczornej a w czwartek o godz. 16.00 w Trzeborzu, o godz. 17.00 w Załężu. Wszystkich parafian serdecznie zapraszam!

2. W sobotę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 9.00 podczas której będziemy się modlić w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej parafii.

3. W poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, stąd dzisiejsza niedziela, 8 października, jest dorocznym Dniem Papieskim. Ten dzień na trwałe wpisał się w kalendarz nie tylko Kościoła w Polsce, ale i w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. Dzisiejszego dnia swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Głównym celem Fundacji jest promowanie nauczania papieża Polaka i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji i kultury; między innymi fundowane są stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Tym bardziej dzisiejszą zbiórkę polecam życzliwości parafian.

4. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła a na następny tydzień są proszone osoby: Sokołowska Maria i Sokołowska Czesława .

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składam najserdeczniejsze życzenia. Zmarłym parafianom pragnijmy wypraszać życie wieczne.


do góry...
06 października 2017r. 299 Drukuj

Lokalizacja / kościoły