loading...

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

2. Dziś po Mszach Świętych dokonujemy wystawienia Najświętszego Sakramentu i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza uroczystość jest świętem patronalnym Akcji Katolickiej. To stowarzyszenie wiernych, a jego celem jest formacja duchowa, moralna, a także kulturalna. Ważnym zadaniem jego członków jest świadome uczestnictwo we wszystkich sferach życia publicznego i realizacja społecznego wymiaru wiary i społecznego obywatelstwa Kościoła. W ten sposób Akcja Katolicka pełni misję apostolską w ścisłym związku z hierarchią Kościoła. Dzisiejsza uroczystość to także patronalne święto Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, którego kapłani i bracia zakonni posługują wśród Polaków mieszkających poza granicami Polski, zachowując wiarę i swoją tożsamość.

4. W ostatnim tygodniu listopada w poniedziałek, środę i piątek polecamy naszych bliskich zmarłych z wypominek. Serdecznie zapraszam do tej modlitwy wszystkich naszych parafian.

5. W środę podczas nowenny o godz. 17.00 złożymy nasze podziękowania i prośby na ręce Matki Bożej.

6. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W przyszłą niedzielę, 29 listopada, rozpoczniemy ten piękny czas.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła a na następny tydzień są proszone osoby: Kopacka Jolanata i Kopacka Marta.

8. Są do nabycia świece Caritasu w cenie mała świeca 6 zł., duża świeca i świeca kula po 15 zł. Zakup świec jest pomocą dla Caritasu w pomocy zorganizowania świąt dla dzieci z domu dziecka. Bóg zapłać za zakup świec.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.


do góry...
21 listopada 2020r. 2246 Drukuj

Lokalizacja / kościoły